Akademia People Helper
Tomasz Grzelak

Zestaw pytań weryfikujących

Jest pewna kategoria pytań, którą przez wiele lat życia unikałem. Po pierwszym zapoznaniu się z tymi pytaniami i odpowiedzenia szczerze, przeszedłem prawdziwą rewolucję. Te pytania poszerzają horyzont, otwierają nowe możliwości działania i mają ogromną moc uwalniania od mechanizmów obronnych, które służyły mnie i mojemu Trollowi przez lata. 
 
W zależności od udzielonych odpowiedzi, jedno z pytań jest celem do dalszej dokładniejszej i bardziej szczegółowej własnej analizy. Te 4 pytania określają czego pragnę dokonać od strony emocjonalnej, następnie Co chciałbym zachować, a czego unikną oraz czego się pozbyć;
 
1. Co chcę osiągnąć?  
Niech to będzie wypowiedź, opowiadanie, dzień z życia za dekadę, który wypełni przynajmniej stronę A4. Niech to będzie spełnienie pragnienia, a nie celu z punku intelektu. Niech to płynie z serca. 
 

2. Co chcę zachować?  
Ze zbyt dużym ekwipunkiem podróż będzie trwać dłużej i będzie męcząca. Dobrze jest mieć dobre i sprawne hamulce w prowadzonym pojeździe, lecz nie w życiu. Brak wsparcia, to hamulec. Brak szacunku, to hamulec. Brak miłości, to też hamulec. 
 

3. Co chcę uniknąć - czego masz dosyć?  
Nie staraj się unikać porażki, bo każda porażka to kierunek rozwoju. Bo niby skąd masz wiedzieć to, czego nie wiesz. Nie unikniesz lęku i strachu, bo on jest w Tobie i zawsze będzie. 
 

4. Co chcę wyeliminować?  
Są w Twoim i moim życiu osoby, które nie chcą Cię wypuścić z piaskownicy. Osoby takie nie chcą iść do przodu, nie chcą się rozwijać i wychodzić ze strefy komfortu. One będą Cię zapewniać, że to co chcesz zrobić jest dla naiwnych, głupków i łatwowiernych, a Ty przecież taki nie chcesz być, prawda? Więc możesz zostać, ale tylko na chwile, bo twoje pragnienie jest większe i za chwilę przestajesz się dzielić sowimi planami i zaczynasz działać w ukryciu.   
 
Zauważ, kiedy Twój Troll próbuje Cię odwlec od odpowiedzenia na te pytania. Jest mu tak nie wygodnie, panikuje, że szarpie Twym ciałem i woła abyś spojrzał gdzie indziej. On nie pragnie zmian, tylko Ty tego chcesz. Dasz radę, bo i ja dałem. Wyjdź z obojętności i zacznij działać przejmując władzę na swoim życiem, a odpowiedzenie na pytania to dopiero początek.  

Dodaj komentarz

Design by social time