Zasady zarządzania sobą

Czy zastanawiałeś się na tym, jakie działanie mógłbyś wprowadzić do codzienności, żeby poprawić jakość swojego życia? Co możesz jeszcze zrobić i… dlaczego jeszcze tego nie robisz?

 

Gdybym miał więcej czasu, gdyby doba była dłuższa… czas – to element, który blokuje większość moich klientów, a przynajmniej oni sami tak deklarują. Ale czy w istocie tak jest? Jak zatem się dzieje, że są osoby, które żyją niezwykle produktywnie i są osoby, którym wiecznie brakuje na coś czasu? Przecież żyjemy w tym samym wymiarze i dla każdego doba ma tylko 24 godziny. Tylko a może aż? To, ile jesteśmy w stanie ‚zmieścić” w swoim dniu zależy tylko od nas samych i od tego, czy potrafimy umiejętnie zarządzać sobą w czasie.

 

Takie zarządzanie nie jest umiejętnością, którą nabywamy w szkole. Szkoła uczy pewnej dyscypliny, jednak nie daje praktycznego narzędzia, które można wykorzystać w dorosłym życiu. Właśnie dlatego tak wiele osób mówi, że nie ma na nic czasu. Wiele osób wchodząc w dorosłe życie przeżywa szok, bo nagle nie szkoła i nie studia zarządzają ich czasem. Nagle okazuje się, że swoim czasem trzeba zarządzać samodzielnie i nie jest to łatwe zadanie dla osoby bez doświadczenia i umiejętności. I wiem, jakie to może być frustrujące. Potem przychodzi praca i tu również ludzie staja twarzą w twarz z demonem czasu. Wykonywanie zadań, wywiązywanie się z deadlinów, a nawet ustalanie urlopu na kilka miesięcy do przodu wielu zwyczajnie przerasta.

 

Umiejętności zarządzania sobą w czasie można się jednak nauczyć zaczynając od ustalenia zasad, które konsekwentnie będą wprowadzane do codziennej rutyny. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad sensem własnego istnienia, bo tylko poznając siebie od środka i biorąc odpowiedzialność za swoje życie możemy sprawnie zacząć zarządzać samym sobą. Znając odpowiedź na pytanie „kim jestem i kim chcę być” można zacząć tworzyć rzeczywistość, która będzie spełniała oczekiwania. Misja, wizja i wartości w życiu to fundament, na którym można postawić fantastyczne rzeczy.

 

Jednak to tylko początek, opanowanie umiejętności zarządzania samym sobą to poważna praca. Sam się tego nauczyłem i teraz swoją wiedzą dzielę się z innymi. Sukcesy moich klientów przekonały mnie, że warto stworzyć program otwartych szkoleń. Jeśli czujesz, że brakuje Ci tej umiejętności lub chciałbyś ją udoskonalić, zapraszam Cie do Torunia. Szczegóły spotkań znajdziesz na stronie www.goformore.pl

 

Wszystkie rzeczy, o których marzysz są na wyciągnięcie ręki i wystarczy po nie sięgnąć. Żeby to zrobić trzeba ruszyć z miejsca i zacząć podnosić kompetencje i pracować na sukces. Wiem, jak to zrobić, spotkajmy się, a pomogę Tobie sięgnąć po Twoje marzenia.