Zachowanie
Korzystając ze skanera przekonań, który jest nadal skierowany na siebie, analizuję teraz moje dotychczasowe jak i obecne zachowania. Skoro myślę o sobie, że jestem beznadziejny, to inaczej nie będzie. Jak o sobie myślę, tak się staje, bo przecież to ja podejmuję decyzję w jaki sposób myślę, a za tym prowadzi moje zachowanie.
 
Nastawienie np. „Robię to beznadziejnie” lub „nie nadaję się do tego”, powoduje że samo moje podejście do wykonania danej czynności zakłada nie udaczne zachowanie. Zastanów się przez chwilę; co powoduje, że tak robisz? Przecież możesz to przerwać i zastanowić się skąd się wzięło takie przekonanie, prawda? 
 
Rozwiązaniem jest odpowiedzenie sobie na pytanie; a jak chcę aby było? Jak chcę aby wyglądało moje zachowanie? Opisz je w swoim notesie i przeczytaj. Im większą trudność będzie Ci to sprawiać, tym bardziej to zrób. To sygnał, że wychodzisz ze strefy komfortu i teraz już może być inaczej. 
 
Wiesz jak robisz i zachowujesz się zazwyczaj w codzienności, teraz zapada decyzja aby to zmienić i zrobić to, co jest niewygodnie, dziwne i nienaturalne. Zwróć uwagę jak reaguje Twoje ciało na samą myśl zmiany zachowania. Ono było zaprogramowane od wielu lat, a Ty teraz chcesz to zmienić dla wprowadzenia jakości w swoje życie. 
 
Uczyłeś się przez wiele lat jak reagować na zachowania Twoje otoczenia, w domu, szkole czy pracy. To Ty doprowadziłaś do tego co masz dzisiaj. Więc możesz wprowadzić też te lepsze zachowania, które doprowadzą Cię do tego, czego głęboko w sercu pragniesz.