Wizja
Kiedy nie masz już nadziei na osiągniecie tego co zaplanowałaś, dożym wsparciem jest właśnie wizja. Wizja, która przyciąga Cię do siebie. Wizja, w której widzisz już siebie po wykonaniu lub osiagnięciu tego zamierzasz zrobić. Wizja, która dodaje Ci sił do dalszego działania.
 
Skaner pomoże Ci w określeniu tego co sądzisz o tym pomyśle, których chcesz i pragniesz zrealizować. Dzięki niemu zorientujesz się co sądzisz o swojej wizji i co czujesz podczas wizualizacji spełnienia. Skaner określa słabości i zwątpienia w działaniu.
 
Zastanów się przez chwilę na tym skąd chcesz czerpać nadzieję? Kto może Ci w tym pomóc? Z kim spędzasz, a z kim powinieneś spędzać więcej czasu? Przy kim czujesz, że Twoja wizja jest prawdziwa i wartościowa?
 
Jakie myśli przynoszą Ci nadzieję, a jakie Cię ograniczają? Skąd biorą się Twoje myśli na temat wizji i dlaczego w tej postaci? Określ jak powinnaś myśleć aby wzbogacać swoją wizję, a przy tym czuć radość i satysfakcję – nie obawę i zwątpienie.
 
Twoje emocje są bardzo ważnym czynnikiem w procesie ustalania wizji. To one określają, czy w nią wierzysz, wątpisz, czy raczej z góry czujesz, że to nie wyjdzie. Umysł połączony z emocjami tworzy piękną symbiozę, lecz tylko nieliczni potrafią nad tym zapanować i ustalić nową strategię działania. 
 
Weź swój zeszyt, w którym pracujesz od naszego początku i zapisz w co potrzebuję wierzyć żeby mieć nadzieję na spełnienie swojej wizji. Ustal priorytety swojej wizji i zapisz je, a następnie czytaj każdego dnia w celu nowego zaprogramowania.