Wielka Piątka

I wcale nie chodzi tu o Wielką Piątkę Afryki czy Techniki Sprzedaży. Dziś zajmiesz się sobą przejmując kontrolę, ustalając jak i kiedy zaczniesz działać. Lecz nim do tego przejdziemy, spójrz na swój cel, który już napewno ustaliłaś pracując na wcześniejszych narzędziach, które publikowałem w ostatnie 4 środy.

Jak już masz jasno sprecyzowany cel, ten który wierzysz, to teraz weź pięć kartek A4 papieru i napisz odpowiedzi na pierwsze pytanie. Ważne aby nie przechodził do nst. pytania jeśli nie zapiszesz wyczerpujących odpowiedzi.

Zwróć uwagę na swojego Trolla, który będzie próbować odciągnąć Cię od wypełnienia kolejnych odpowiedzi. Gdy zaczynasz pracować nad sobą on się boi, że wyjdziecie ze strefy komfortu, a Troll nie będzie wiedzieć jak się ma poruszać w nowym świecie. Robi więc wszystko aby nie dopuścić do zmiany – jest źle, ale wiesz jak się poruszać w tej sytuacji.

Więc napisz u góry kartki swój cel i pierwsze pytanie;

 

  1. Czego mogę robić więcej, aby…. np. osiągnąć sprzedaż 20 x tygodniowo;

na przykład; jeśli celem jest osiągniecie planu sprzedażowego na poziomie 20 X, to odpowiem, że mogę wykonać o 50% więcej rozmów telefonicznych z potencjalnym klientem niż robię teraz – w tym tygodniu czy miesiącu. I tu podaj konkretnie ile to będzie i opisz o ile każdego dnia.

Mogę więcej czytać każdego dnia aby – 35 min – w celu przyswojenia fachowej wiedzy. Mogę….

 

  1. Czego mogę robić mniej, aby… np. osiągnąć 20 x tygodniowo;

Tutaj zauważam sytuacje, w których Troll próbuje mnie wybić z moich obowiązków, czyli; mniej oglądać strony www. które nie przyczyniają się do osiągnięcia mojego celu. Ustal kiedy to robisz. Mniej rozmów w pracy i wdawanie się w kółka wzajemnej adoracji. Mniej….

 

  1. Co zacznę robić, aby… np. osiągnąć sprzedaż 20 x tygodniowo;

Ustalam konkretne działania i planuje je w czasie; Pracować w ciągu dnia po 2 godziny z przerwą 20 minutową. Nie wychodzę z moich obowiązków dopóki nie miną 2 h. Umawiać spotkania z klientem w wyznaczonych godzinach. Systematycznie pisać dziennik z tego co robię i będę analizować moje postępy w każdą niedzielę o 21.00 przygotowując się do kolejnego tygodnia mojej pracy. Zacznę…

 

  1. Z robienia czego zrezygnuję aby… np. sprzedawać 20 x tygodniowo;

Zrezygnuję ze wspólnych wypadów z kolegami z pracy – podczas pracy. Zrezygnuję z rozmów telefonicznych w ciągu dnia, które nie są produktywne. Zrezygnuję z niezdrowego dla mnie jedzenia. Zrezygnuję z

 

  1. Co zacznę robić inaczej, aby…

Zacznę przygotowywać się do każdego nowego tygodnia mojej pracy w niedzielę wieczorem ustalając priorytety i obowiązki w rolach mojego życia jakie pełnię. Zacznę planować tydzień i miesiąc mojej pracy oraz kontrolować postępy wykonanego planu sprzedaży 20 x tygodniowo. Zacznę….

 

Z takim przygotowaniem, które powinno wyglądać bardzo bogato, czyli jedna odpowiedź powinna zapełnić conajmniej jedną kartę A4, ustalasz czego chcesz dokonać i wydajesz sobie zadanie. Jest to bardzo dobry materiał do pracy dla osób, które pragną przejąć stery własnego życia i wziąć odpowiedzialność za wyniki oraz sukces finansowy.