Wdzięczność

Wdzięczność jest ćwiczona i polega na zrozumieniu tego, że wszystko jest prezentem od Boga. Za Boga weź cokolwiek na co masz ochotę: Allaha, wyższą jaźń, wszechświat, energię i tak dalej. Jest to niebywałe dlatego, że daje to bezwarunkowe poczucie bezpieczeństwa; wiesz, że wszystko, co Cię spotyka, czemuś służy i za to jesteś wdzięczny. Oczywiście to nie oznacza faktu, że się nie uczysz na błędach, robisz to poprzez pryzmat mądrego działania.
Chodzi o zrozumienie koncepcji. Np. wsiadasz do samochodu i jedziesz gdzieś po czym okazuje się, że zapomniałeś torby albo walizki – taki korek że nie wrócę do domu, masakra, rzeźnia, tragedia, to dramat, koniec świata itd.

Czy zdajesz sobie sprawę, że te wszystkie słowa programują Twój umysł?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twój umysł nie zna się za żartach?

Odpowiesz pewnie: „ale to są tylko słowa”. Naprawdę? Serio? Obudź się! Słowa to polecenia dla mózgu! Jeżeli ktoś trafił na wychowującą go matkę, która mówi; „nie masz talentu do matematyki”, to może się okazać że całe życie myślisz o sobie, że jesteś humanistą, a mogłeś być kolejnym Einsteinem tylko nauczyciel był do dupy. Większość naszych rodziców nie ma pojęcia w jaki sposób rozwijać nasz potencjał, ponieważ nie posiadają wiedzy na temat metodologii.

Zacznij się cieszyć z tego co już masz, bądź wdzięczny każdego ranka za to, co posiadasz:

  • za to, że żyjesz,
  • za to, że jesteś zdrowy,
  • za to, że masz kochaną rodzinę,
  • za to, że masz pracę, dzięki, której masz pieniądze,
  • za to, że jest ze mną wspaniała kobieta, która chce budzić się koło mnie i spędzać ze mną resztę życia.

To ja filtruję i uczę mój umysł, żeby zauważał powody do szczęścia. A to podnosi jakość mojego życia, to prowadzi do miłości, do której trzeba mieć naturalnie skonstruowane odpowiednie ego.

Czy ludzie umieją robić bezsilność? Tak! Tekstami typu: nie dam rady, nie da się zrobić

Czy ludzi potrafią robić wstyd? Bez problemu! Mówią o sobie: jestem gorszy, jestem niewystarczająco dobry dla mojej rodziny, jestem brzydka, jestem głupia.

A jak ludzie robią poczucie winy? Obwiniając kogoś słowami; tak to tylko Ty potrafisz to spierdo…..

Czy ludzie potrafią robić apatię lub poczucie beznadziejności? Oczywiście że to potrafią!; A chuj z tym, no i po co? I tak się nic nie wydarzy.

A jak ludzie potrafią robić wdzięczność … Obawiam się, że nie potrafią …

Dziękuj za wszystko. Nawet jeśli czujesz, że to sztucznie brzmi, uczysz swój umysł być wdzięcznym za cokolwiek otrzymujesz od życia.