Wartości
Przez lata pomagały mi odnajdywać drogę kiedy zbaczałem ze szlaku życiowych celów. To one podkreślały właściwe decyzje i stanowiły solidne filary mojego spełnienia. Sama ich świadomość pomagała mi przetrwać najtrudniejsze chwile. 
 
Bo życie w zgodzie z jasno określonymi wartościami pozwalała mi spójność i harmonię. Lecz definiowanie własnych wartości wymaga przede wszystkim wglądu w siebie oraz uważności. 
 
Wartości kierują moim zachowaniem, samopoczuciem i emocjami, a tym samym posiadają wpływ na mój los. Nie wszystkie są tak samo ważne, dlatego ustaliłem ich hierarchię aby łatwiej podejmować decyzję w oparciu o nie. 
 
W jaki sposób określić własne wartości? Zacznij od ustalenie tego, co jest dla Ciebie ważne – drogie. Bo to, co będzie najdroższe stanowić będzie podwaliny Twojej decyzyjności. Wiele osób docenia to, co było dla nich najdroższe zaraz po ich utracie. 
 
W 2013 roku zapytałem kilku moich mentorów o udzielenie mi jednej wskazówki na moje życie, co by to było? I odpowiedzieli mi, że „Abym ustalił kryteria dla mojego szczęścia”, „Abym doświadczał, nie oceniał”, „Rób, nie zastanawiaj się, tylko rób” oraz „Dookoła jakiej wartości buduję swoje życie?”. 
 
Wiec ustaliłem, że „odpowiedzialność” będzie tą, wokół której buduję swoje życie. Robienie „miłości” każdego dnia daje bardzo dużo szczęścia, a „spuścizna po sobie” napędza mnie doświadczeniem. „Odwaga” jest podążaniem w nieznane wbrew obawom, wiec się nie zastanawiam, tylko robię. 
 
Jeśli nie wiesz co robić, podążaj za swoimi wartościami. To one Cię napędzą i wyznaczą priorytety działania.