Umiejętności

Skaner przekonań służy do odnalezienia kompetencji i wartości, które zostały dawno temu przez Ciebie zapomniane. Umiejętności, którymi dysponujesz lub chcesz dysponować są głęboko w Tobie i czekają na ich aktywację. 
 

Dorastasz i kodujesz to co widzisz, słyszysz i czujesz wśród rodziny, rówieśników i wzorców do naśladowania. Uczysz się funkcjonować w świecie stosując odpowiednie kompetencje, które ułatwić mają Ci życie. Zazwyczaj większość z nich nie została właśnie aktywowana i w dorosłym świecie motasz się i złościsz na system, warunki czy ludzi. 
 
Skoro czego nie umiesz zrobić, to jest ktoś kto to potrafi i może Ci w tym pomóc. Skoro smucisz się lub złościsz na beznadziejne umiejętności, to jest ktoś, kto może Cię nauczyć sprawnego i dobrego funkcjonowania. Skoro obwiniasz się o brak odpowiednich kompetencji, to napewno jest ktoś, kto pomoże Ci w ich odkryciu i przejdzie tę podróż razem z Tobą jako towarzysz. 
 
Umiejętności możesz rozwijać w każdym wieku. Mój kolega, z którym gram w golfa na polu Tatfort w Toruniu postanowił nauczyć się grać w wieku 70 lat. Dziś ma 94 lata i startuje w mistrzostwach świata seniorów w Portugalii. Jak widzisz, na pracę nad sobą nigdy nie jest za późno, prawda?
 
Aby zacząć rozwijać własne kompetencje musisz najpierw określić czego chcesz się nauczyć. Jeśli Twoja praca wymaga asertywności, nastawienia na cel, zarządzania sobą w czasie, to należy określić jak się to robi; jak się robi asertywność? jak się robi nastawienie na cel? jak się robi zarządzanie sobą w czasie? Jak nie jesteście pewni, to mogę wam w tym pomóc albo zapraszam na moje szkolenia z rozwoju kompetencji. 
 
Zastanów co chcesz umieć? Jak ma to wyglądać kiedy już będziesz to potrafić? Zobacz siebie posiadającego tę kompetencję i wizualizuj siebie w asocjacji i dysocjacji. Tylko tak się przekonasz czy jest to dobre dla Ciebie i tego właśnie pragniesz.