Skaner przekonań

a. Środowisko

Rozejrzyj się dookoła siebie i zwróć uwagę na to, gdzie żyjesz. Twój kraj, w którym mieszkasz daje Ci możliwości, czy raczej Cię ogranicza? Miasto, w którym żyjesz jest pełne możliwości, czy raczej Cię tłamsi i dusi? Dzielnica i ulica, na jakiej żyjesz i się przebywasz jest, na której są Twoi sąsiedzi i znajomi lub przyjaciele, w jaki sposób odbierasz ten obraz? Czy te osoby, które są wokół Ciebie mówią o zadowoleniu i szczęściu, motywują Cię i dopingują, czy raczej ograniczają? 
 
Skanujesz swoje otoczenie wizualnie dopatrując się tego na co być może do tej pory nie zwracałaś uwagi. Wsłuchujesz się w swoje otoczenie przypominając sobie słowa jakie wypowiadają osoby wokół Ciebie. Odczuwasz i przeżywasz emocje, które Cię utwierdzają w tych przekonaniach i zauważasz dlaczego masz to, co masz dziś. 
 
To są Twoje przekonania, z którymi jesteś każdego dnia. Nic się wydarzy innego w Twoim życiu jeśli nadal z nimi pozostaniesz, bo to jest Twój świat, w którym nauczyłeś się żyć i funkcjonować. Możesz to zmienić. Możesz wyjść z tego świata jeśli Ci oczywiście nie odpowiada. Możesz doznać nowych lepszych emocji, zobaczyć to samo otoczenie w innych okularach, usłyszeć słowa, które Cię zmotywują. Lecz, czy naprawdę tego chcesz?
 
Określając na kartce papieru swoje przekonania, określasz swoją aktualną tożsamość więc teraz pozostaje Ci tylko przeramować je, jak? 
 
Dla przykładu; „Mam beznadziejne życie”, „Mieszkam w mieście, w którym nie ma możliwości rozwoju i zdobycia lepszej pracy”, „Moi przyjaciele dobrze się bawią, a ja się z nimi męczę”. 
Zastanów się przez chwilę jakich narzędzi potrzebujesz? Na teraz nie wiesz, czego nie wiesz, prawda? Co środę opisuję narzędzia do zmiany sposobu swojego myślenia. Warto zacząć zarządzanie sobą od poznania siebie, a nie innych. Teraz poznajesz siebie jaki jesteś, jaka byłaś.

 
Do przykładu; odpowiedz teraz na pytania; a jakie życie chcesz mieć? Co musi wydarzyć uzależnione od Ciebie, abyś posiadał odpowiednie możliwości takie, aby Twoje miasto Ci sprzyjało? W jaki krąg nowych znajomych – przyjaciół powinnaś się znaleść aby usłyszeć słowa miłe i odpowiednie dla Twojego nowego życia? Jaką wiedzę muszę zdobyć, aby zmienić swój sposób myślenia? 
 
„Chcę aby moje życie było pełne podróży po świecie, gdzie jestem spełniony w swojej pracy – biznesie, słysząc każdego dnia słowa wdzięczności, radości i uznania. Każdego dnia realizuję się i wykorzystuję moją kreatywność zarabiając rocznie 120 000 zł. Moja partnerka jest ambitna – żona jest ambitna dzięki czemu razem się realizujemy i motywujemy”. 
 
Wiec teraz określ swoje nowe życie, które zmieni Twoje dotychczasowe życie i określ co musisz zrobić, czego się nauczyć, do kogo napisać z prośbą o pomoc oraz zacznij działać dziś – teraz. I działaj każdego dnia bez zastanawiania się nad tym czy to się stanie – rób, po prostu rób.