Rozpoznanie siebie – Wartości
Jeśli znasz cel swojej podróży, to nigdy się nie zgubisz. To jest najprawdziwsza prawda, ale pod jednym warunkiem, że prowadzi Cię Twój osobisty kompas. Cele, które określiłaś wcześniej podczas pracy nad środowiskiem, działaniem, umiejętnościami i przekonaniami mogą ulec zmianie. Bo jest bardzo dużo czyhających wokół pokus. Wiec warto abyś posiadał kompas, a dzięki niemu nie zejdziesz ze szlaku.
 
To co pomoże Ci odnaleźć drogę do tych celów, to są właśnie wartości. One zawsze pokazują właściwy kierunek, uświadamiają Cię w tym, co jest dla Ciebie w życiu ważne i słuszne i pomagają przetrwać trudne chwile. Dzięki nim zrozumiesz dlaczego robisz w życiu to, co robisz. 
 
Życie zgodne z wartościami pozwoli Ci na spójność i harmonię. Zdefiniuje indywidualne wartości dzięki Twojej uważności i wglądowi w głąb siebie. Znów zaniżasz się pod wodę aby na jednym wdechu zajrzeć w siebie i określić jakimi wartościami kierowałeś się do dzisiaj. 
 
Czym jest wartość? Jak posiadasz dziś? jak je określić? Najprościej byłoby powiedzieć, że wartości to wszystko to, co jest Ci drogie. A skąd wiesz co jest dla Ciebie drogie? Czasami dowiadujesz się tego dopiero w tedy, gdy przychodzi Ci to utracić. 
 
Wartości motywują Cię też do działania, są więc pozytywne. Określają to, co jest dla Ciebie ważne, to coś, dla czego warto działać każdego dnia. To dlatego wstajesz każdego dnia z łóżka i pragniesz działać, prawda? To zbiór zasad, którymi się w życiu kierujesz i nasze kierowałeś. 
 
Jeśli nie posiadasz listy wartości, to napisz do mnie a prześlę Ci na e-mail aby było Ci łatwiej określić jakimi się kierujesz, a którymi chcesz zacząć teraz się kierować. To proste, ja też tak kilka lat temu zaczynałem i zobacz gdzie teraz jestem. Jeśli widzisz w tym wartość, to działaj.