Radość

Ciało jest wehikułem do odczuwania radości. Radośni ludzie są optymistyczni, pokazują, że życie jest piękne. Stają się naturalnymi liderami, ponieważ przyciągają ludzi do siebie przez dobry humor i śmiech; przy takich ludziach inni czują się dobrze. Pozytywne osoby pompują pozytywną energię w swoje otoczenie.
 

Kiedy jesteś radosny robisz coś przez wiele godzin i nie czujesz zmęczenia, bo to co robisz , po prostu sprawia Ci przyjemność. Zaczynasz być w centrum zainteresowania, a ludzie do Ciebie lgną. Tu powstaje koncept cudu, gdzie wizjonerzy są właśnie na tym poziomie radości.
 

Radość to jest umiejętność czy też filtr związany z tym, jak można się dobrze bawić. Ten filtr używam co 15 minut na moim półtoragodzinnym wykładzie. Zastanawiam się jak moi słuchacze mogą się lepiej bawić?
 

Według psychologów istnieją trzy element szczęścia;

  • Kompetencja; stworzenie takich warunków swoim dzieciom, w których będą mogły uzewnętrzniać radość w relacji z innymi osobami, a przez to wzbogacać swoje EQ i IQ. To samo dotyczy pracowników czy podwładnych, którymi zarządzasz. Stwórz warunki, aby Twoi bliscy, podwładni robili rzeczy ujawniające ich potencjał.
  • Autonomia; to oddanie w pełnym zaufaniu ludziom – zarówno dzieciom jak i podwładnym – odpowiedzialności.
  • Więzi międzyludzkie oparte na otwartości. Twoje życie zmieni się, kiedy nie będziesz potrzebować nosić stroju lub maski przy bliskiej Ci osobie, przy której jesteś w pełni sobą – odkryty i nagi, bo takiego Cię kocha.