Pracuj z Wizją i Strategią
Chciałbyś wznieść swoją firmę na wyższy poziom? 
    •    Chcesz mieć zmotywowany zespół osiągający cele?
    •    A może chciałbyś, żeby twoi pracownicy chcieli i potrafili samodzielnie generować pomysły i rozwiązywać problemy?
Pracuj z Wizją, Misją i Strategią!

 

„Tylko 37 proc. pracowników dobrze rozumie, co ich firma stara się osiągnąć i po co, a jedynie 20 proc. odnosi się do celów swojego zespołu z entuzjazmem i przekonaniem, że to ma sens” – tak wynika z badań przeprowadzonych przez pracownię sondażową Harris Interactive wśród 23 tys. Amerykanów.
Słabo? Kiepsko? Niewiarygodne?
Moim zdaniem to i tak bardzo dobry wynik. Z mojego doświadczenia doradcy procesów biznesowych wynika, że w polskich firmach jest jeszcze gorzej. Mało który pracownik wie, dokąd zmierza firma, jaka jest jej wizja, misja i jaką strategię realizuje. Wynika to głównie stąd, że duża część firm po prostu ich nie posiada! Są firmy, które mają misję i wizję spisaną, ale jej nie komunikują i pracownicy nie wiedzą jak wygląda obraz całości. Konsekwencje takiego podejścia są łatwe do opisania:
 
    •    brak zaangażowania w pracę
    •    konieczność ścisłej kontroli i każdorazowego wskazywania kierunku
    •    niska motywacja
    •    kłopot z decyzyjnością i samodzielnością
    •    sprzeczne kierunki działania poszczególnych osób lub działów
 
Czy wyobrażasz sobie takie wyniki badań w drużynie sportowej? Gdzie tylko 1/3 graczy wiedziałaby o co chodzi w meczu a tylko 20% obchodziłoby to, żeby wygrać?
Ja nie…
 
Dlatego działanie swojej firmy opieram o wartości z których wynika wizja i misja firmy. Mając wizję wypracowaliśmy prowadzącą do niej strategię, którą z zaangażowaniem realizujemy. Jest to jeden z powodów, dla których obecnie jesteśmy liderem swojej branży.
Czy możemy coś z tym zrobić?
Oczywiście!