Pokój

W tym stanie posiadasz wyższą jaźń i zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby na świecie był pokój. Żeby nie było głodu, nie było biedy, chorób nowotworowych. Jak zrobić, żeby Polacy zmienili swoją mentalność ofiary na kult bohatera. Jak zmienić świat na lepszy?
 

Czy możesz wejść na ten poziom? Tak, oczywiście, wystarczy że zaczniesz zmieniać siebie.
 

To w efekcie prawdziwej i głębokiej miłości do siebie pojawia się uczucie pokoju. Ciało w pokoju jest otwarte i skupione. „Wszystko płynie” i nie przywiązujesz się do niczego. Zgadzasz się z tym, że w jednej chwili coś masz, a za jakiś czas już nie masz i pozwalasz temu odejść. W stanie pokoju pojawia się element kreacji, na tym poziomie działają najwybitniejsi tego świata z przeszłości i teraźniejszości. Tworzą, przewodzą, inspirują. To jednostki ponadczasowe, przewyższają innych swą inteligencją, kreatywnością i samorealizacją.
 

Ty również możesz osiągnąć stan pokoju. Kiedy mówisz własnym głosem znikają wdrukowane przekonania z dzieciństwa, znikają role społeczne. Otwiera się gardło, które przemawia prawdziwie. Zanika ego, które staje się odseparowane od Ciebie i stajesz się ponadczasowy, zdający sobie sprawę z tego, że przemijasz i dochodzisz do końca bez strachu.
 

Badani sportowcy, którzy podejmowali próbę pobicia kolejnego rekordu – będący w stanie pokoju – żaden z nich nie myślał o tym, czego chce dokonać. Myślenie zostawało wyłączone, byli w stanie flow. W stanie, w którym rzeczy wydarzają się same, a rzeczywistość płynie bez ich świadomego udziału. Dlaczego tak się dzieje?
 

Bo kiedy myślisz, to zastanawiasz się i analizujesz swoje możliwości i szanse, wartościujesz i dokonujesz oceny. Sportowcy w tym stanie nigdy nie analizują. Są w pełni obecni podczas osiągania kolejnych rekordów i podchodzą do tego jak do kolejnego odkrycia – odkrycia swoich nowych maksymalnych możliwości.
 

Ludzie funkcjonujący w tym stanie wiedzą po co żyją, mają poczucie życiowej misji. Wiedzą co robić, aby oddać się czemuś dla większego dobra. Zbaczając ze ścieżki szybko się orientują i wracają na właściwe tory. Nie patrzą na konkurencję; są w akcie kreacji.
 

Kiedy czujesz pokój przemawia przez Ciebie wyższe Ja. Rozumiesz i akceptujesz swoje przeznaczenie, żyjesz w pełni i stajesz się oryginalny. Tworzysz własne dzieła i realizujesz większy plan. Swoje życie postrzegasz w kategoriach zadań, które zostały zlecone Tobie do wykonania.

Cieniem tego stanu jest oderwanie od społeczeństwa i poczucie odosobnienia; ludzie mogą Cię nie rozumieć, albo się Ciebie bać.