Misja
Żyjąc w poczuciu straty i beznadziejności ciężko jest przeskoczyć do stanu, w którym osiągnięsz euforię. W tych emocjach tkwisz i nie iwesz tego czego nie wiesz, w jaki sposób to zmienić, prawda? 
 
Określając swoją misję zacznij od odpowiedzenia sobie na pytanie; dlaczego chcę zmian? Dlaczego jest mi nie wygodnie? Dlaczego wciąż tu jestem? Dlaczego do tego doprowadziełm? Napisz w zeszycie do zmiany siebie. nie pozostwaj tylko w myślach lecz napisz wszytsko co przychodzi Ci kiedy odpowiadasz na te pytania. 
 
Teraz odpowiedz dlaczego chcesz tych zmian. Dlaczego chcesz osiągnąć….. Dlaczego to jest dla Ciebie ważne, że chcesz być…. Dlaczego podejmiesz działanie, które będzie trudne i bolesne. Dlaczego akutrat te zmieny miały by spowodować, że będziesz… Dlaczego chcesz mieć właśnie takie życie?
 
Teraz znajdź rozwiązania i określ JAK to zrobisz. Jaki pierwszy krok postawisz w kierunku zmiany. Jak będziesz działać biorąc pełną opdpwiedzialność za osiągnięcie tego, kim chcesz być. Jak pokonasz strach, lęk i obawę oraz pustkę, która będzie Ci doskwierać. Określ jakie życie będzię pełne nadzieji, radości i spełnienia lub innych wartości, które są ważne dla Ciebie.
 
Co sprawi, że Twoje życie będzie dobre – kiedy Ty jesteś odpowiedzialny za to aby takie było? Co musisz a co chcesz zrobić, żeby spełnić się i doprowadzić do tego Dlaczego. Co zrobisz dla tej zmiany, której tak bardzo pragniesz? 
 
Jeżeli odpowiedziałaś już sobie na wyżej wymienione pytania i określiłaś w jaki sposób to zobisz oraz co jest Ci do tego potrzebne, to zastanów się co teraz czujesz? określ swoje emocje, bo właśnie przekraczasz Rubikon. Tylko ten jest w umyśle, a Ty stoisz nasz jego brzebiem z poważną decyzją. Wiesz co się wydaży po jego przekroczeniu oraz wiesz co się nie wydaż, kiedy tu pozostaniesz. 
 
W ten właśnie sposób określasz swoją misję, która jest paliwem na całe życie. Która określa poczucie Twojego istnienia. Która sygnalizuje kierunek działania i to gdzie chcesz być.