Miłość

Radość prowadzi do miłości, a ona generuje w Twoim ciele otwartość. Miłość to poczucie bezpieczeństwa i ufanie ludziom w taki sposób, że przyjmują Ciebie za każdym razem takiego, jakim jesteś – bez oceny i bez przekonań na Twój temat, bo miłość nie chce nikogo zmieniać.

Miłość nie jest skierowana do kogoś; jest stanem, w którym emanujesz w każdym miejscu, w jakim się znajdujesz. Kochając przyjmujesz i w pełni akceptujesz.

Inaczej rozumiemy miłość na poziomie operacyjnym, na którym jest już robienie miłości – czyli kochanie. Bo inaczej kocha się dziecko (przytulając), inaczej partnerkę (m.in. sex), a jeszcze inaczej ulubione osoby, zwierzęta czy miejsca (zachwyt).

Miłość jest zawsze stanem obecnym, czyli ona nigdy się nie kończy. Dotyka szczęścia i nadaje głębszego sensu jestestwa, znaczenia i inspiruje każdego z nas. W historii Miłość inspirowała wielkich tego świata, dawała moc do działania i była często przyczyną wojen.

Kiedy dajesz miłość pomagając innym, to odczuwasz absolutne szczęście, bo w znaczeniu energetycznym karmisz ludzi wokół siebie. Dlatego tak chętnie są przy Tobie, słuchają Cię i chcą spędzać z Tobą więcej czasu. Zmienia im się nastrój, są wzmocnieni, czują się lepszymi ludźmi.

Cieniem miłości jest ślepota, która nie widzi zagrożenia w postaci spisków, obmawiania i złych czynów. Matka będzie kochać swojego syna mordercę, bo obdarza go bezwarunkową miłością. Ona nie wierzy w to, co jej mówią o synu. Wypiera te informacje i zastępuje je przekonaniem; że napewno to nie on, tylko ktoś inny. Zawód miłosny przychodzi wtedy, kiedy osoba zaślepiona miłością nie chce zobaczyć rzeczywistości.

Miłość to czasownik i odpowiada na pytanie; Co robi? Miłość nie polega na mówieniu i przekonywaniu słowem tylko na okazywaniu tego stanu w postaci czynów i działania.

  • Kochając partnerkę; kupuję jej kwiaty, przytulam, słucham, pytam, jestem szczery, całuję …

  • Kochając dzieci; spędzam z nimi czas, w pełnej obecności, słucham, okazuję zainteresowanie …

  • Kochając rodziców; rozmawiam z nimi, pomagam, odwiedzam …

  • Kochając ojczyznę; dbam o środowisko segregując śmieci, płacę podatki, celebruję święta narodowe …