Metoda; Procent wpływu

Zastawiałeś się jaki jest Twój wpływ na powodzenie wykonanego zadania; ilości i jakości sprzedaży, obsługi… Jeśli na ilość i jakość wpływ mają różne czynniki, to ile z tych czynników stanowisz Ty? Jaki procent ze 100% zależy od Ciebie i Twoich działań?
 

Przypisanie sobie zbyt dużej ilości wpływu lub zbyt małej prowadzi do określenie właśnie tej odpowiedzialności. Kwadrat odpowiedzialności mówi o; JA jestem odpowiedzialny, Ty jesteś odpowiedzialny, Sytuacja jest odpowiedzialna i Bóg jest odpowiedzialny. Ja odpowiadam za moje kompetencje i uważnie wyznaczam Ciebie za poszczególne zadania oddając Ci odpowiedzialność.
 

Jaki jest Twój wpływ na efektywność zadania i osiągnięcie celu; chcę schudnąć i osiągnąć wagę 90 kg. Chcę sprzedawać 20 polis na życie w miesiącu. Chcę zarabiać 12 000 zł miesięcznie. Więc jaki procent wpływu zależy ode mnie? To ja będę ćwiczyć i odżywiać się prawidłowo na jednej diecie nie duch na raz, prawda? To ja muszę podnieść moje kompetencje aby zdobyć odpowiednie stanowisko w wyznaczonej firmie, w której otrzymam takie zarobki lub otworzę własną działalność aby pracować na kontrakcie i otrzymać wynagrodzenie za wykonane efekty (limity sprzedażowe).
 

Wymówki, to; To zależy od pory roku (sytuacja jest odpowiedzialna za osiągniecie celu), to zależy od klienta (brak pewności siebie i znajomości technik wywierania wpływu – Ty (klient) jest odpowiedzialny), Ja nie sprzedałem bo nie uwierzyłem (ja jestem odpowiedzialny za niepowodzenia).
 

Określ procent Twojego wpływu za podjęte działania. Nawet gdy będzie niepowodzenie to weź za odpowiedzialność oraz nie bądź skromna gdy odpowiedzialna byłaś Ty za osiągniecie zadania lub celu.