Akademia People Helper
Tomasz Grzelak

ABCD doświadczenia

Ciąg dalszy pracy z przekonaniami moimi, Twoimi, naszymi. Struktura ABCD odnosi się uważności na tu i teraz. Dużo wynika z mojego doświadczenia i podniesionych kompetencji oraz pracy z moim Trole. 
Korzystając z tego narzędzia jako People Helper, a wcześniej jako coachee pracując z moim Coachem uczyłem się dostrzegać różnicę w moim otoczeniu. Stawałem się otwarty na uważny, a przede wszystkim odkrywałem moją inteligencję emocjonalną EQ.
Tutaj pracuję nad przekonaniem konkretnej sytuacji używając skanera przekonań i zapisuję wypowiedzi osoby, z którą pracuję. 
 
 
Jak widać na przykładzie Marty, za jej działania i emocje odpowiedzialne są jej myśli. Nie zawsze są one zdrowe i pożyteczne. W wyniku tego, nie zawsze jej działania są dla niej dobre, zdrowe i pożyteczne. 
Zastanów się teraz przez chwilę; czy u Ciebie zawsze też będzie szef? A może reagujesz tak na któregoś ze swoich rodziców, partnera, nauczyciela czy znajomego i budujesz sobie w umyśle podobny scenariusz?
Co innego mogła by pomysleć Marta w takim momencie kiedy zauważy podobne myśli? Jak może wpłynąć na swoje emocje i ciało? Jakie działanie będzie mogła teraz podjąć? Zmiana myśli spowoduje zmianę nastawienie i odczuwanie innych bardziej pozytywnych emocji. 
 
Metodą oceny przekonań - w tym przypadku Marty - jest pięć pytań zdrowego myślenia z RTZ, które rozjaśni widziany i odczuwany, przeżywany obraz w umyśle. 
( A ) Widzę, ze mój szef jest w gniewie…. To jest jego i ciebie to nie dotyka dopóki jesteś bezpieczna.
( B ) A jak chcesz aby wyglądała sytuacja po wyjściu Twojego szefa z jego biura? Jak może być inaczej? 
( C ) Co chcesz czuć i przeżywać, które z emocji będą lepsze dla Twojego zdrowia?
( D ) W jaki sposób chcesz działać, co chcesz robić? co to będzie? 
To narzędzi często jest stosowane podczas pracy w RTZ http://www.tomaszfgrzelak.com.pl/skalowanie-przekonan-na-rtz jako dodatkowe uzupełnienie i wyjaśnienie zmiany postrzegania codziennego życia.

Dodaj komentarz

Design by social time