Akademia People Helper
Tomasz Grzelak

Wdzięczność

Wdzięczność jest ćwiczona i polega na zrozumieniu tego, że wszystko jest prezentem od Boga. Za Boga weź cokolwiek na co masz ochotę: Allaha, wyższą jaźń, wszechświat, energię i tak dalej. Jest to niebywałe dlatego, że daje to bezwarunkowe poczucie bezpieczeństwa; wiesz, że wszystko, co Cię spotyka, czemuś służy i za to jesteś wdzięczny. Oczywiście to nie oznacza faktu, że się nie uczysz na błędach, robisz to poprzez pryzmat mądrego działania.
 

Chodzi o zrozumienie koncepcji. Np. wsiadasz do samochodu i jedziesz gdzieś po czym okazuje się, że zapomniałeś torby albo walizki - taki korek że nie wrócę do domu, masakra, rzeźnia, tragedia, to dramat, koniec świata itd.
 

Czy zdajesz sobie sprawę, że te wszystkie słowa programują Twój umysł?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twój umysł nie zna się za żartach?

Odpowiesz pewnie: „ale to są tylko słowa”. Naprawdę? Serio? Obudź się! Słowa to polecenia dla mózgu! Jeżeli ktoś trafił na wychowującą go matkę, która mówi; „nie masz talentu do matematyki”, to może się okazać że całe życie myślisz o sobie, że jesteś humanistą, a mogłeś być kolejnym Einsteinem tylko nauczyciel był do dupy. Większość naszych rodziców nie ma pojęcia w jaki sposób rozwijać nasz potencjał, ponieważ nie posiadają wiedzy na temat metodologii.

Zacznij się cieszyć z tego co już masz, bądź wdzięczny każdego ranka za to, co posiadasz:

To ja filtruję i uczę mój umysł, żeby zauważał powody do szczęścia. A to podnosi jakość mojego życia, to prowadzi do miłości, do której trzeba mieć naturalnie skonstruowane odpowiednie ego.

Dziękuj za wszystko. Nawet jeśli czujesz, że to sztucznie brzmi, uczysz swój umysł być wdzięcznym za cokolwiek otrzymujesz od życia.

Dodaj komentarz

Design by social time